با آلوده ترین شهرهای جهان آشنا شوید؛ شهرهای هندوستان در صدر لیست!

با آلوده ترین شهرهای جهان آشنا شوید؛ شهرهای هندوستان در صدر لیست!

در این مطلب به معرفی 10 مورد از آلوده ترین شهرهای جهان می پردازیم. نکته جالب آن است که 9 مورد از این 10 شهر در کشور هند قرار دارند.
آخرین مطالعه سازمان سلامت جهانی (WHO) در رابطه با آلوده ترین شهرهای جهان اخیرا منتشر شده است. عجیب ترین نکته درباره این مطالعه آن است که 9 شهر از مجموع 10 شهر فهرست، متعلق به کشور هندوستان هستند. این نکته نشان دهنده شرایط بسیار بد آلودگی، به ویژه آلودگی هوا در این شهرهاست.
این مطالعه روی بیش از 4 هزار شهر در 100 کشور جهان انجام شده است. 10 شهری که در ادامه در فهرست آلوده ترین شهرهای جهان آمده اند، بر اساس مقایسه میزان میانگین PM 2.5 آن ها انتخاب شده اند. ذرات PM بسیار خطرناک بوده و با ورود به ریه ها، می توانند موجب مشکلات سلامتی جدی در افراد شوند. در ادامه همراه باشید تا با آلوده ترین شهرهای جهان آشنا شوید.

1- کان پور، هندوستان

میانگین حجم PM 2.5 شهر کانپور در شمال هندوستان، 173 میکروگرم در هر متر مکعب است. این در حالی است که میزان آلودگی پیشنهاد شده توسط سازمان سلامت جهانی، حداکثر 10 میکروگرم در هر متر مکعب است!

2- فریدآباد، هندوستان

فریدآباد بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر ایالت هاریانای هندوستان است. این شهر با دهلی نو، پایتخت هندوستان هم مرز است. ترافیک سنگین این شهر موجب شده میانگین حجم PM 2.5 آن، 172 میکروگرم در هر متر مکعب باشد.

3- بنارس، هندوستان

شهر بنارس که رود گنگ نیز از آن عبور می کند، یکی از مهم ترین شهرهای آیینی هند به شمار می رود؛ با این وجود سطح آلودگی در این شهر به مرحله نگران کننده ای رسیده و آن را در فهرست آلوده ترین شهرهای جهان جای داده است. میانگین حجم PM 2.5 این شهر در خطرناک ترین و آلوده ترین نواحی آن، 151 میکروگرم در هر متر مکعب است.

4- گایا، هندوستان

گایا یکی دیگر از شهرهای مقدس هند است که هزاران معبد بودایی و هندو را در خود جای داده است. این شهر نیز به عنوان یکی از آلوده ترین شهرهای جهان انتخاب شده و میانگین حجم PM 2.5 آن، 149 میکروگرم در هر متر مکعب است.

5- پتنه، هندوستان

پتنه یکی دیگر از شهرهای باستانی هند بوده که بسیار گسترده است و در حاشیه های رود گنگ بنا شده است. این شهر شلوغ و پرتراکم به عنوان یک مرکز حمل و نقلی کاربرد داشته و میانگین حجم PM 2.5 آن، 144 میکروگرم در هر متر مکعب است.

6- دهلی، هندوستان

دهلی که پایتخت هندوستان بوده و در گذشته آلوده ترین شهر جهان به شمار می رفت، اخیرا موفق شده اندکی از آلودگی خود بکاهد؛ با این حال کماکان میانگین حجم PM 2.5 آن 143 میکروگرم در هر متر مکعب است.

7- لکهنو، هندوستان

لکهنو که به معماری مغولی و ساختمان های متعلق به زمان استعمارش شهرت دارد، یکی دیگر از شهرهای فهرست آلوده ترین شهرهای جهان است. میانگین حجم PM 2.5 این شهر نیز 138 میکروگرم در هر متر مکعب است.

8- بامندا، کامرون

بر خلاف شهرهای آلوده هندوستان، بامندا در کامرون بر اثر جنگل زدایی های گسترده تا این حد آلوده شده است. میانگین حجم PM 2.5 این شهر نیز 132 میکروگرم در هر متر مکعب است.

9- آگره، هندوستان

آگره سومین شهر بزرگ ایالت اوتار پرادش هند بوده و اصلی ترین علت شهرت آن، قرارگیری تاج محل در آن است. با این حال، این شهر نیز یکی از آلوده ترین شهرهای جهان بوده و میانگین حجم PM 2.5 آن 131 میکروگرم در هر متر مکعب است.

10- مظفرپور، هندوستان

مظفرپور یکی دیگر از شهرهای هندوستان بوده که در تابستان بسیار گرم و شرجی شده و دمای آن به 40 درجه نیز می رسد. میانگین حجم PM 2.5 این شهر نیز  120 میکروگرم در هر متر مکعب است.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.