این چهره دختری است که 9000 سال پیش می‌زیست !

این چهره دختری است که 9000 سال پیش می‌زیست !

محققان موفق به بازسازی چهره دختر نوجوانی شدند که 9000 سال پیش می‌زیست و همچنین ویژگی های چهره وی را نیز کشف کردند.

حدود 9000 سال پیش (7000سال پیش از میلاد مسیح) دختری یونانی به نام “داون” زندگی می‌کرد. محققان در حال حاضر چهره این دختر را بازسازی کرده‌اند.

این دختر در دوره “میان‌سنگی” (Mesolithic)زندگی می‌کرد. دانشمندان در واقع تصمیم گرفتند که این دختر را “آوگی” (Avgi) بنامند که معادل انگلیسی آن”داون” به معنای “سحرگاه و سپیده دم” است.

زیرا او در دوره ای زندگی می‌کرد که به عنوان “سپیده دم تمدن” شناخته می‌شود.

تجزیه و تحلیل استخوان‌ها و دندان‌های این دختر نشان می‌دهد که وی به هنگام مرگ 15 تا 18 سال سن داشته است. ولی نمی‌دانند که او چطور زندگی می‌کرد و چگونه مرده است.

اکنون بازسازی چهره “داون” توسط تیم تحقیقاتی “دانشگاه آتن” به اتمام رسیده است و صورت تکمیل شده این دختر در نمایشگاه موزه “آکروپلیس” واقع در آتن به معرض دید قرار گرفت.

برخی از ویژگی‌های بازسازی شده چهره “داون” براساس اندازه‌گیری “جمجمه” وی تعیین شده است ولی ویژگی‌های دیگر چهره وی مانند رنگ چشم و پوست براساس ویژگی‌های متدوال چهره مردم آن منطقه، استنباط شده است.

اسکار نیلسون باستان‌شناس و مجسمه ساز و عضو این تیم تحقیقاتی بیان کرد: بازسازی چهره بسیاری از مردان و زنان دوران “پارینه سنگی” نشان می‌دهد که برخی از ویژگی‌های چهره با گذشت زمان ناپدید شده و یا هموار گشته اند.

وی افزود: در حال حاضر مردان و زنان مدرن، کمتر ویژگی‌های خشن در چهره خود دارند.

این دختر نوجوان دارای “گونه‌های استخوانی”، “پیشانی پهن” و “چانه فرورفته” و “فک جلو” بوده است که محققان دلیل این فک جلو را جویدن “پوست حیوانات” برای تبدیل کردن آن به “چرم نرم” ارزیابی کرده اند.

محققان اظهار کردند که “داون” احتمالا مبتلا به “آسکوربیک”(کمبود ویتامین سی) و “آنمی”(کم خونی) بوده است. شواهد حاکی از آن است که این دختر دچار مشکل در نواحی ران و مفاصلش بوده است که حرکت کردن را برای وی دشوار می ساخته و او را به سمت مرگ زودهنگام سوق داده است.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

یک دیدگاه برای "این چهره دختری است که 9000 سال پیش می‌زیست !" ثبت شده است

  1. مبین گفت:

    چرا پس شبیه پسره

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.