اولتراپی؛ درمان چین و چروک پوست با اولتراپی

اولتراپی؛ درمان چین و چروک پوست با اولتراپی


اولتراپی، در طول چند سال گذشته کمی سر و صدا ایجاد کرده  است، اما برخی از افرادی که از این روش استفاده کرده اند، اثرات جانبی هشدار دهنده ای را گزارش می کنند. اولتراپی یک روش غیر تهاجمی است که از روش فرا صوت برای تحریک تولید کلاژن استفاده می کند. آیا این روش موثر است؟ در این مقاله از بخش زیبایی، پوست و موی به بررسی این موضوع می پردازیم. عکس های قبل و بعد از انجام این روش، قابل توجه است و برخی کلینیک های خصوصی ادعا می کنند که این روش واقعا می تواند باعث شود که شما 10 سال جوان تر به نظر برسید. با این حال، همه از نتایج آن  راضی نیستند. در انجمن ها و در گروه های دوستانه، بیماران دردهای مشقت باری را که در طول این فرآیند تجربه کرده اند را توصیف می کنند. برخی حتی می گویند که آنها چهره خود را آب کرده اند.

اولتراپی چگونه کار می کند

این روش، یک روشی غیر تهاجمی و مورد تائید سازمان غذا و دارو می باشد که باعث تحریک واکنش احیا کنندگی بدن برای سفت کردن پوست پیشانی، گردن و چانه می شود. از طریق فراصوت متمرکز که تولید کلاژن را افزایش می دهد و به عنوان neocollagenesis نیز شناخته می شود، می تواند برای کاهش ظاهر چین و چروک در قفسه  سینه، سفت کردن غبغب استفاده شود و حتی می تواند خطوط ریز اطراف چشم ها را نیز درمان کند.

روش اولترا، برخلاف روش های لیزر، فرکانس رادیویی، جراحی و سایر فناوری ها است، زیرا با گذشتن از سطح پوست، مقدار درست انرژی فرا صوت را با دمای مناسب، به عمق دلخواه می رساند. این انرژی باعث واکنش طبیعی زیر پوست شده و شروع به فرآیند احیا کنندگی پوست می کند و باعث تولید کلاژن جدید و تازه می شود.
این روش بسته به میزان پیوستگی یا یکنواختی آن،  به طور متوسط یک ساعت و نیم طول می کشد. نتایج را می توان در عرض ۱۲ هفته و تاثیرات آن را تا دو سال دیگر مشاهده کرد.

اولتراپی در مقایسه با ترموگرافی

اولتراپی و ترموگرافی شباهت  های بسیاری با یکدیگر دارند: هر دو باعث تحریک تولید کلاژن می شوند و در یک محدوده قیمتی  قرار دارند. از لحاظ فنی، تفاوت اصلی بین این دو روش، این است که اولتراپی از فن آوری فرا صوت استفاده می کند، در حالی که ترموگرافی از فرکانس رادیویی استفاده می کند.
به گفته Kuschak Amanda، رئیس زیبایی شناسی پزشکی در کلینیک Cosmedica در مونترال کانادا، هر روش مزایای خود را دارد.
Kuschak می گوید: من از اولتراپی برای درمان فردی که پوست بسیار نازکی داشته باشد و هیچ گونه چربی نداشته باشد، استفاده نمی کنم چون ترموگرافی در این موارد کمی بهتر عمل می کند. با این حال، اولتراپی برای نواحی گردن و دکولته (بالای سینه) عالی است که از دستگاه های رادیواکتیو، نمی توانید برای این نواحی استفاده کنید. سن یک نامزد ایده آل باید بین ۳۵ تا ۶۰ سال باشد و افتادگی پوست خفیف تا متوسطی داشته باشد.

دکتر Arie Benchetrit جراح پلاستیک برجسته کانادایی و یکی از اعضای جامعه جراحی پلاستیک و رئیس سابق انجمن جراحی لیزر کانادا است. او از روش غیر تهاجمی مثل اولتراپی به عنوان یک درمان موثر برای بسیاری از نگرانی های پوستی رایج، حمایت می کند. به نظر  دکتر Benchetrit، اولتراپی یک فن آوری عالی است.
Benchetrit می گوید:  من فکر می کنم اولترا یک دستگاه عالی است. این یکی از تنها دستگاه هایی است که به شما اجازه می دهد تا دقیقا ببینید که در کدام نواحی از این دستگاه استفاده می کنید و چه چیزی را درمان می کنید. این روش، بازخوردی را از طریق فراصوت بافت فراهم می کند و باعث می شود که از زمان قرار گرفتن دستگاه در ناحیه مناسب، اطلاع پیدا کنید. در درمان  های دیگری مانند ترموگرافی، شما باید حدس بزنید که انرژی دقیقا در کجا جریان دارد.
Terri Ross، رئیس مرکز زیبایی و لیزر در بورلی هیلز، تمایل بیشتری  نسبت به استفاده از درمان های غیر تهاجمی دارد.
Ross می گوید: برخی از انرژی  ها و فن آوری  ها، در افراد خاصی، بهتر عمل خواهند کرد که برای اولتراپی، اکسیلیس، تری پولار و دیگر روش های سفت شدن پوست نیز کاربرد دارند.
به همین دلیل، Ross اغلب ترکیبی از چندین روش درمانی را برای نتایج بهینه و مطلوب توصیه می کند.
او می گوید: “اولتراپی می تواند همراه با روش های لیزر سطحی مانند Fraxel و Clear + Brilliant انجام شود. ترکیب آن با microneedling، IPL و لایه برداری پوست نیز عالی کار می کند و من احساس می کنم نتایج خوبی به همراه دارد. او درباره پرکننده ها و آن چیزی که پزشکان آن را “Belotero-Ultherapy Combo” می نامند و می توانند به عنوان دو روش درمانی که یک اثر مطلوب را ارائه می دهند، می افزاید: این روش ها با همکاری یکدیگر، برای لیفتینگ زیر چانه، گردن و افتادگی پوست نیز عمل می کنند.

عوارض جانبی اولتراپی: آیا واقعا صورت شما را آب می کند؟

به نظر Benchetrit، اولتراپی باعث عوارض جانبی و جدی می شود.
او می گوید : ” نتایج به دست آمده توسط پزشکی که با این دستگاه کار می کند، باید بسیار بیشتر از خود دستگاه باشد. این دستگاه  ها ایمن و بدون خطر هستند و توسط سازمان بهداشت کانادا و غذا و داروی آمریکا تایید شده اند. در صورت بروز عوارض جانبی، ممکن است پوست درست مورد ارزیابی قرار نگرفته باشد.
Ross معتقد است که وقتی در دستان یک پزشک ماهر قرار دارید، چیزی برای نگرانی وجود ندارد. باعث خجالت است که از اولتراپی به عنوان آب کردن چربی استفاده می کنند. قبل از درمان، شما می خواهید مطمئن شوید که فردی که این روش را انجام می دهد، با تصویر برداری DeepSEE DeepSEE Ultherapy آشنا است. Ross توضیح می دهد: ارزیابی و دیدن صورت، گردن و بافت سینه بیمار به همراه سونوگرافی، به ما عمق دقیقی از میزان انرژی که باید آزاد شود، را ارائه می دهد.
Ross می گوید: برخی از دستگاه های دستی، انرژی را تا  عمق ۴.۵ میلی متری پوست می رسانند و برخی دیگر بیشتر سطحی هستند. برای مثال، برای یک بیمار مسن تر با پوستی نازک، دستگاه های دستی، به لایه های چربی زیر پوستی، عمیق تر نفوذ می کنند، که معمولا توصیه نمی شود. از سوی دیگر، برخی از افراد بافت چربی اضافی در غبغب و گردن خود دارند که در چنین مواردی، درمان آنها با یک دستگاه دستی عمیق تر، ممکن است مفید باشد.
گفته می شود که اولتراپی، پر کننده های پوستی را حل می کند. اگر در یک سال گذشته از تزریق پرکننده های پوستی استفاده کرده اید، قبل از انجام اولتراپی، با پزشک خود درباره این موضوع صحبت کنید.

آیا اولتراپی، دردناک و ناراحت کننده است؟

در یک کلمه باید گفت، بله. با این حال، درد بسیار ناخوشایند آن را نمی توان منکر شد. Benchetrit می گوید: خوبی و فایده اولتراپی در این است که قابل تنظیم می باشد. ما از این تنظیمات برای همه بیماران استفاده نمی کنیم و بر روی بازخورد بیمار تکیه خواهیم کرد و اگر بیش از حد صدمه بزند، درجه آن را پایین می آوریم.
ممکن است بلافاصله بعد از درمان، قرمزی و تورم خفیفی وجود داشته باشد، اما به طور کلی هیچ کبودی دیده نمی شود. برای یک یا دو هفته بعد از درمان، فک شما کمی حساس خواهد بود.
با اینکه برخی پزشکان، داروهایی از قبیل Percocet، Valium و یا Vicodin را تجویز می کنند و یک هفته پس از عمل، داروی های التهابی را برای کاهش تورم را نیز تجویز می کنند، اما بسیاری از بیماران قرص ها را مصرف نمی کنند و فقط از کرم های بی حس کننده استفاده می کنند. برخی دیگر از بیماران، از یک توپ کاهنده استرس و داروهای ضد التهاب مانند آسپیرین، استفاده می کنند.
با پشت سر گذاشتن 60٪ از طول دوره درمان، بیماران با سختی و درد کمی، روبرو می شوند. در بدترین حالت ممکن، درد دندان اتفاق می افتد و این فقط زمانی روی می دهد که دستگاه به طور مستقیم بر روی استخوان فک قرار می گیرد. این درد تقریبا چهار ثانیه طول می کشد. برخی از بیماران، این درد را  با انقباضات دوران قاعدگی یا داشتن سردرد شدید، مقایسه می کنند.
از سه مبدل با عمق های مختلف می توان در طول درمان استفاده کرد  تا انرژی به طور متفاوتی متمرکز شود. Kushak توضیح می دهد: به طور معمول، درمان پوست بیمار را با یک معاینه سونوگرافی در عمق 4.5 میلی متری شروع می کنیم، که درست در بالای عضله است و پس از آن برای کسب بهترین نتیجه، برای دومین بار، انرژی را عبور می دهیم.
وی اینگونه نتیجه گیری می کند: که سفت شدن پوست، بدون درد و ناراحتی وجود ندارد و باید قبول کنید که این چنین اتفاقی، در حال رخ دادن است.

اولتراپی در مقایسه با جراحی پلاستیک

Benchetrit می گوید: برخی از بیماران به دنبال روشی برای بهبود چین و چروک پوست خود هستند، اما نمی خواهند تحت عمل جراحی قرار بگیرند و به همین دلیل، من اولین متقاضی انجام لیزر و تزریق بودم.
انتخاب بین اولتراپی و جراحی پلاستیک به شرایط بیمار و چگونگی احساس آنها در هنگام رفتن به زیر چاقوی جراحی، دارد.
هزینه نیز می تواند یک عامل تعیین کننده باشد. به عنوان مثال، با توجه به آمار سال ۲۰۱۶ جامعه جراحان پلاستیک آمریکا ( ASPS )، میانگین هزینه لیفتینگ پیشانی۴۰۰ 3دلار است در حالی که یک جراحی لیفتینگ کامل صورت، می تواند ۱۵۰۰۰ دلار یا بیشتر باشد.
در مقایسه با جراحی پلاستیک، اولتراپی بسیار مقرون  به  صرفه  تر است. یک جلسه درمان برای سینه و بالای گردن بین ۱۲۰۰ دلار کانادا ( حدود ۹۰۰ دلار آمریکا ) و برای درمان کامل صورت و بالای گردن، ۳۵۰۰ دلار کاندا ( معادل 2700دلار آمریکا )  هزینه دارد.
همانطور که گفته شد، جراح پلاستیک مونترال یک واقعیت را روشن می کند و آن هم این است که درمان های غیر تهاجمی مثل اولتراپی، بدون در نظر گرفتن پیشرفته بودن فن آوری، هرگز جایگزین جراحی پلاستیک نمی شوند.
دکتر  Kirk Brandow، جراح پلاستیک مورد تائید در فیلادلفیا و نیوجرسی، موافق است که عمل جراحی گزینه بهتری در دراز مدت است. بیماران بهتر است به دنبال جراحی هایی مانند جراحی لیفتینگ پوست، پیشانی، پلک، یا گردن باشند. حتی با هزینه پول بیشتر، روش های جراحی اغلب موثر تر بوده و نتایج طولانی تر و ماندگارتری را ارائه می دهند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.