امن ترین فرودگاه های دنیا در امریکاست

امن ترین فرودگاه های دنیا در امریکاست

ایالات متحده در نظر دارد از سیستم های نظارتی فوق هوشمند برای بررسی وضعیت فرودگاه ها استفاده کند. روشی که می تواند امنیت سفرها را چندین برابر کند.

دستگاه های فوق هوشمند شامل چه مواردی می شود؟

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا اعلام کرد که  اگر این سیستم تاثیر گذار باشد،  دستگاه سی‌تی‌اسکن نظارتی جدید در فرودگاه‌های آزمایشی، ۴۰ عدد از این دستگاه را در دیگر فرودگاه‌های این کشور نصب خواهد کرد.

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا (TSA) سال گذشته استفاده آزمایشی از یک فناوری نظارتی جدید را در فرودگاه‌های فونیکس و بوستون شروع کرد که مزایای فراوانی نسبت به روش سنتی اشعه ایکس دارد.

owj seda

جزئیات این دستگاه شامل چه مواردی است؟

دستگاه موسوم به «analogic» از فناوری مشابه با دستگاه‌های تصویربرداری سی‌تی‌اسکن پزشکی استفاده می‌کند و با سرعت بالا تصویری سه‌بعدی از داخل چمدان‌ها را فراهم می‌کند که اپراتور می‌تواند این تصویر را به صورت ۳۶۰ درجه بچرخاند و تمام محتویات آن را بازرسی کند.

این دستگاه برای مسافران هم آسودگی بیشتری به ارمغان می‌آورد، چراکه در وقت مسافران صرفه‌جویی می‌کند. به ادعای توسعه دهندگان، در آینده نزدیک دیگر نیازی نیست تا برخی محتویات مانند مایعات، ژل، اسپری و لپ‌تاپ از چمدان خارج شود.

در حال حاضر، اداره امنیت حمل ونقل آمریکا برنامه خود را برای توسعه فناوری سی‌تی، از جمله گسترش به فرودگاه‌های دیگر به اشتراک گذاشته است.

فرودگاه های خطوط هواپیمایی آمریکا

خطوط هواپیمایی آمریکا در اوایل ماه جاری اعلام کرد که یک اسکنر CT در فرودگاه JFK نیویورک نصب شده است و TSAمی‌گوید فرودگاه بین‌المللی بالتیمور واشنگتن، فرودگاه بین‌المللی شیکاگو اوهار، فرودگاه بین‌المللی لس‌آنجلس و فرودگاه بین‌المللی واشنگتن دالس از جمله فرودگاه‌هایی هستند که در آینده نزدیک، اسکنرهای CT را خواهند داشت.

مدیر این پروژه چه میگوید؟

دیوید پسکاسک مدیر اداره امنیت حمل و نقل آمریکا گفت :متعهد است تا بهترین فناوری را برای افزایش امنیت و بهبود سیستم نظارت به کار گیرد. استفاده از فناوری CT به طور قابل ملاحظه‌ای توانایی تشخیص تهدیدات و کشف بمب را در محل بازرسی بهبود می‌بخشد.

وی افزود:

«با همکاری تنگاتنگ و مشارکت قوی با صنعت، ما قادر به گسترش سریع این فناوری جدید و دیدن بهبود فوری در امنیت پرواز خواهیم بود».

اداره امنیت حمل و نقل آمریکا قصد دارد تا پایان سال مالی ۲۰۱۹، ۴۰ اسکنر در فرودگاه‌های مختلف داشته باشد و ۱۴۵ دستگاه بسازد. ۱۶ اسکنر نیز تا پایان سال ۲۰۱۸ در ادارات فدرال قرار خواهند گرفت.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.