اعتراف سونی به اشتباهاتش در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 3

اعتراف سونی به اشتباهاتش در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 3

اخیرا شرکت سونی به اشتباهاتش در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 3 اعتراف کرده است و مدعی شده که این اشتباهات را در مورد پلی‌استیشن 4 جبران کرده است. اگر به خاطر داشته باشید در دهه...

اخیرا شرکت سونی به اشتباهاتش در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 3 اعتراف کرده است و مدعی شده که این اشتباهات را در مورد پلی‌استیشن 4 جبران کرده است.

اگر به خاطر داشته باشید در دهه گذشته نقد‎های زیادی به کنسول پلی‌استیشن 3 هم از سوی کاربران و هم از سوی تحلیل‌گران و منتقدان، وارد می‌شد. متاسفانه در برخی از مواقع، واکنش شرکت سونی و پلی‌استیشن به این انتقادات، بی‌توجهی محض بود اما در نهایت همین بی‌توجهی‌ها باعث شد که این کنسول ژاپنی در مقایسه با ایکس‌باکس 360 و Wii فروش کمتری داشته باشد و بسیاری از طرفداران شرکت سونی و کنسول‌های پلی‌استیشن به سمت رقبای آن، جذب شوند. البته باید اعتراف کرد که در نهایت به طور کلی نمی‌توانیم عملکرد کنسول پلی‌استیشن 3 را ضعیف بدانیم و آن را یک کنسول شکست خورده به حساب بیاوریم. اخیرا شاون لیدن (Shawn Laydan) مدیر استودیو‌های سونی در سراسر جهان (Sony Interactive Entertainment Studios) طی یک سخنرانی به گذشته کنسول پلی‌استیشن اشاره کرد. او در رابطه با اشتباهات شرکت سونی در رابطه با کنسول پلی‌استیشن 3 اظهار کرد:

بیشتر شما این را می‌دانید که کنسول پلی‌استیشن 2 یک موفقیت خیلی بزرگ در این صنعت بود. این کنسول به یکی از پرفروش‌ترین کنسول‌های تاریخ بازی‌های ویدیویی تبدیل شد اما پایین آمدن آمار فروش و موفقیت‌های ما با کنسول پلی‌استیشن 3 به دلیل غرور خودمان به واسطه 25 سال تاریخ پلی‌استیشن بود. همان طور که پیش از این اشاره کردم، کنسول پلی‌استیشن 3 یک افت خیلی شدید برای ما بود. کسب و کار ما سقوط فاحشی داشت فقط به این علت که به حرف مشتریان‌مان گوش ندادیم. ما یک محیط توسعه‌ی خیلی بد و گستاخانه برای این کنسول خلق کردیم و آن طور که شاید و باید نسبت به پیشنهادات واکنش نشان نمی‌دادیم و شبکه توسعه‌ی ما کاهش یافته بود و بدتر از همه‌ی این‌ها، قیمتی بود که برای کنسول پلی‌استیشن 3 تعیین کرده بودیم.

پس از این که شاون لیدن در کمال صداقت به اشتباهات خودش و سایر مدیران شرکت سونی در رابطه با سیاست‌های آن‌ها حول کنسول پلی‌استیشن 3 اعتراف کرد، با صراحت اعلام کرد که از این اشتباهات درس گرفتند تا در نهایت توانستند با کنسول پلی‌استیشن 4 به موفقیت برسند. او در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت:

ما تلاش‌های خود را برای توسعه‌های بازی‌های خوب و شگفت انگیز، و همچنین مشارکت با سایر شرکت‌ها در نسل بعد کنسول‌ها (نسل هشتم کنسول‌های بازی) دو برابر کردیم! این بار ما به صحبت‌های بازیساز‌ها و بازیکن‌ها و مشتریان‌مان گوش دادیم؛ به صحبت‌ها و پیشنهادات مارک سرنی (Mark Cerny) گوش دادیم. ما کنسول پلی‌استیشن 4 را طوری طراحی کردیم که هم دلخواه بازیساز‌ها و هم دلخواه بازیکنان باشد.

همین سیاست صحیح سونی باعث شد که کنسول پلی‌استیشن 4 بدون هیچ چون و چرایی تا به امروز موفق‌ترین کنسول نسل هشتم بازی‌های ویدیویی باشد. علاوه بر این که بازی‌های بسیار خوبی برای این کنسول توسعه داده شده است، مردم نیز استقبال خیلی خوبی از آن داشته اند و طبق آخرین آمار ارائه داده شده از سوی سونی، حدود 94 میلیون دستگاه از کنسول پلی‌استیشن 4 در سراسر جهان به فروش رسیده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است