استیون هاوکینگ :  زمین را ترک کنید !

استیون هاوکینگ : زمین را ترک کنید !

استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی در روز چهارشنبه درگذشت. این را خانواده اش در همان روز اعلام کردند. فیزیکدان معروف بریتانیایی، که بخاطر تئوری هایش درباره سیاهچاله ها و فلسفه نظام گیتی، به یک چهره...

استیون هاوکینگ در سن 76 سالگی در روز چهارشنبه درگذشت. این را خانواده اش در همان روز اعلام کردند. فیزیکدان معروف بریتانیایی، که بخاطر تئوری هایش درباره سیاهچاله ها و فلسفه نظام گیتی، به یک چهره جهانی تبدیل شده بود. در سال‌های پایانی عمرش، هاوکینگ به شدت به این مساله اشاره می کرد که بشریت بایستی زمین را ترک کرده و به دنبال سکونت‌گاه‌های دیگر در دیگر سیارات باشند.

در ژوئن 2017 در تروندهایم نروژ در یک ارتباط ویدیویی گفت: «وقتش رسیده که دیگر منظومه‌ها را کاوش کنیم. گسترده شدن شاید تنها چیزی باشد که بتواند ما را از دست خودمان نجات دهد. من متقاعد شده ام که انسان ها بایستی کره زمین را ترک کنند.»

او در این ارتباط ویدیویی، بازه زمانی مشخصی را برای اینکه چقدر سریع دوست دارد در این بخش شاهد پیشرفت باشد عنوان کرد. او می گفت بایستی تا 30 سال آینده انسان ها یک سکونت گاه بین المللی در ماه بسازند. او گفت که چند دهه پس از آن می خواهد که مریخ سکونت گاه انسان باشد. در 200 تا 500 سال آینده، بشریت بایستی آمده کاوش دنیای بیرونی باشد.

این تنها باری نبود که هاوکینگ درباره آینده بشریت طی چند سال گذشته اخطار داده بود. هاوکینگ در جولای 2015 همراه با دانشمندان و نوابغ دیگر زیر نامه ضدیت با اسلحه های مستقل را امضا کرده بود و بعدا در ژانویه 2016 گفته بود که بیشتر تهدیداتی که ما با آن مواجه هستیم از پیشرفتی می آید که در علم و فناوری به دست آورده ایم. او سکونی کردن فضا را به عنوان راهی برای اطمینان یافتن از این مساله می‌دانست که این پیشرفت ها گونه بشر را تهدید نکند.

او در ارتباط ویدیویی با فستیوال تروندهایم نروژ گفته بود که نژاد انسان به عنوان یک نژاد متمایز برای دو میلیون سال است که وجود دارد. تمدن نیز در حدود 10000 سال پیش آغاز شده است و نرخ توسعه به صورت مداوم در حال شدت گرفتن است. اگر بشریت می خواهد میلیون‌ها سال بعد هم بقا داشته باشد، آینده ما در کاوش جسورانه ای قرار دارد که هیچ شخصی پیش از این آن را تجربه نکرده است.

میراث هاوکینگ در این بلندپروازی‌ها برای ایجاد خانه‌ای جدید در دنیاهای دیگر نهفته است. در بیانیه ای برای رسانه ها، فرزندان هاوکینگ گفتند که او دانشمندی بزرگ و مردی خارق العاده بود که کار و میراثش برای سال های زیادی زنده خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است