از بین بردن خالکوبی با عسل + از بین بردن خالکوبی به روش سنتی

از بین بردن خالکوبی با عسل + از بین بردن خالکوبی به روش سنتی

تعریف کلی تاتو
تاتو و خالکوبی تزربق جوهر به پوست انسان به وسیله سوزن مخصوص می باشد. در زمان تزریق فرد تاتو کار نقش مورد نظر را به روی پوست شما طراحی می کند و در پایان کار شکل مورد نظر روی پوست شما به وجود می آید. تاتو و خالکوبی همواره با درد است و در برخی موارد در فرد خونریزی ایجاد می شود که همین خونریزی می تواند باعث مبتلا شدن فرد به هپاتیت و ایدز شود.

4 گروه از افراد هستند که به فکر پاک کردن تاتو می‌افتند:

اولین گروه کسانی هستندکه بعد از تاتو به هر دلیل پشیمان می‌شوند مثلا سلیقه‌شان تغییر می‌کند یا یکنواختی آن دلشان را می‌زند یا… و جالب است بدانید در تحقيقي که به عمل آمده، مشاهده شده حدود 70 درصد از افراد ساعتي بعد از خالکوبي از اين عمل خود پشيمان می‌شوند.

گروه دومی که به دنبال پاک کردن تاتو هستند کسانی‌اند که اعتقاد دارند آرایشگر آن طور که باید کارش را درست انجام نداده‌ است مثلا طرح تاتو در چشم یا ابرو آن طور که باید قرینه نیست و لازم است برای قرینه شدن قسمتي از طرح يک طرف پاک شود.

گروه سوم هم افرادی هستند که بعد از تاتو دچار واکنش‌هاي حساسيتي (آلرژيک) به رنگ تاتو مي‌شوند، بنابراین  لازم است آن رنگ از داخل پوست خارج شود.

– اما گروه چهارم بیشتر شامل آقایان می‌شود و کسانی هستند که به هر دليلي روي بدن خود خالکوبی انجام داده‌اند و اکنون يا به دليل پشيماني يا به دليل قوانين استخدام در سازمان‌هاي نظامي و… مجبور به پاک کردن خالکوبی دست و پا يا تنه خود هستند.

روش های پاکسازی تاتو

1- لایه برداری شیمیایی پوست
پاك كردن تاتو با مواد گياهي یا لایه برداری شیمیایی پوست روش موثری برای حذف خالکوبی و تاتو از سطح پوست به حساب می آید .بدین منظور مقداری  روغن ویتامین ای ،ژل آلوئه ورا و اسکراب زردآلو را با هم ترکیب کنید. سپس این ترکیب را به منطقه مورد نظر به صورت دورانی بمالید و 5 دقیقه منتظر بمانید تا خالکوبی شما خیس بخورد .سپس با اب سرد پوستتان را بشویید. تکرار این عمل چهار بار در روز بهمدت یکماه می تواند به کلی خالکوبی ها را از پوستتان محو کرده و ظاهر پوستتان را زیبا و شفاف سازد.

2-استفاده از روش IPL
IPL یا نوردرمانی پالسی شدید روش دیگری برای حذف این خالکوبی ها می باشد .فرایند درمان با استفاده از نور و پیروی از اصول لیزر است .این روش دارای قدرت بالا و اثر بخشی بیشتری نسبت به لیزر می باشد و درد بسیار کمی دارد .
3-لایه برداری پوست با استفاده از لیموترش و نمک
به علت وجود اسید های طبیعی و همچنین ویتامین ث در لیموترش از آن می توان به عنوان یک لایه بردار طبیعی استفاده نمود. با ترکیب کردن آب لیموترش و نمک شما می توانید یه محلول لایه بردار طبیعی درست کنید و آن را با پنبه به قسمت مورد نظر بمالید و پس از یک ساعت آن محا را با آب سرد بشویید. شما حتی می توانید از لیموترش و نمک به صورت جداگانه برای حذف خالکوبی های خود استفاده کنید.

4- استفاده از عسل
استفاده از عسل یکی دیگر از روش های خانگی بسیار عالی برای حذف تاتو می باشد .بدین منظور لازم است مقداری عسل را با آلوئه ورا ،ماست و نمک مخلوط نمایید .با ترکیب این مواد با هم می توانید بهترین کرم پاک کننده تاتو را در منزل خودتان تهیه کنید و از آن برای از بین بردن جوهر تزریق شده به پوستتان استفاده کنید .  عسل را روی خال مالیده وبا سوزن خالکوبی روی آن بزنید تا عسل در پوست فرو رود . این عمل باعث زخم شدن وخورده شدن آن میگردد برای بهبود زخم ار پماد های مناسب میتوان استفاده کرد. محل خالکوبی را با اب گرم نطرون (پوره ارمنی) شست و شوی داده و بعد سقز را در عسل هل نموده ضماد نمایید این ضماد باید به مدت سه روز روی پوست قرار گرفته باشد . سپس برداشته و با آب نمک بشویید.عمل را آنقدر تکرار کنید تا خال ها محو شوند .

5-اسطوخدوس را دست کم نگیرید
اسطوخدوس گیاه پر خاصیتی است که استفاده از آن برای درمان آکنه و تسکین افتاب سوختگی کاربرد فراوانی دارد .این گیاه درمان طبیعی حذف خالکوبی ها از پوستتان بوده و استفاده از آن بدون درد و عارضه می باشد .کافیست کمی از روغن این گیاه را دو بار در روز به پوست خود بمالید تا شاهد کم رنگ شدن تاتوی خود در روزهای آتی باشید .

6-هزينه پاك كردن تاتو با ليزر
هزینه پاک کردن تاتو با لیزر بسیار گران است اما لیزر کارایی زیادی در پاک کردن تاتو از سطح پوستتان دارد .در واقع لیزر روشی قطعی برای پاك كردن تاتو در يك جلسه می باشد .این روش با تجمع پالس های نور و تاباندن آن ها به رنگدانه ها سبب شکستن و خرد شدن آن ها شده و بهترین تکنیک علمی برای پاک کردن تاتو می باشد. شما می توانید با استفاده از لیزر کیوسوئیچ و لیزر فرکشنال به راحتی خالکوبی های موجود بر روی پوستتان را از بین ببرید.

7- پاك كردن تاتو با طب سنتی

براي برطرف كردن آثار خال كوبي هاي روي پوست بايد اول با آب گرم نطرون يا بوره ي ارمني كه در آب گرم حل كرده ايد، محل خال كوبي شده را بشوييد، بعد سقز را در عسل حل كنيد و روي آن ضماد گذاريد و آن بايد تا سه روز روي محل بماند و پس از سه روز باز كنيد و موضع را با آب نمك بشوييد، سپس كمي صبر كرده، بعد باز هم به دستور قبلي عمل كنيد و اين كار را تا نتيجه ي كامل ادامه دهيد.عسل بلادر را روي قسمت هاي خالكوبي شده بماليد و با سوزن خال كوبي روي آن بزنيد تا عسل هاي بلادر در پوست نفوذ كند. اين عمل باعث مي شود كه پوست خورده شده و زخم شود، بعدا براي بهبود يافتن زخم از پمادرهاي مناسب استفاده كنيد.هر روز چند مرتبه يك قطعه زاج سفيد را تر كنيد و روي آن بكشيد و آن قدر اين كار را ادامه دهيد تا كاملا برطرف شود. روي خال كوبي ها تيزاب بماليد، پس از چند روز يك لايه از پوست خشك مي شود و بر طرف مي گردد.

روش های پاک کردن تاتو بدن در خانه

1- ابتدا قسمتی را که تاتو در آن انجام شده است کاملا مرطوب نمایید و پس از آن نیم فنجان نمک به روی آن بریزید. حال باید به وسیله یک پارچه استریل گرم محل مورد نظر را بمالید. قسمت تاتو شده بعد از چند ثانیه شروع به قرمز شدن می کند. نمک یک لایه بردار بسیار خوب است و می تواند چندین لایه از پوست انسان را پاکسازی کند. زمانی که نمک با آب ترکیب شود خاصیت لایه برداری آن چند برابر خواهد شد.به همین دلیل، قبل از آن که دچار خونریزی شوید، نمک را با آب بشویید. در غیر این صورت، محل دردناک می شود. برای پیشگیری از هرگونه عارضه ای، از پارچه استریل و ضدعفونی شده و نمک های بهداشتی استفاده نمایید.
در محل زخم حتما از ویتامین E استفاده کنید که به راحتی قابل تهیه از تمامی داروخانه ها می باشد. ویتامین E، باعث بهبود زخم و کاهش درد می شود. در نهایت گاز پانسمان پزشکی را در محل زخم بگذارید. هنگامی که محل زخم بهبود یابد، شاهد کم رنگ شدن رنگ جوهر تاتو خواهید بود. پس از گذشت چند روز، این عمل را تکرار کنید و تا زمانی این کار را ادامه دهید که به نتیجه مطلوب برسید.

2- عصاره طبیعی آلوئه ورا را به مقدار مساوی با اسکراب زردآلو و روغن ویتامین E به خوبی با هم مخلوط نمایید. این ترکیب را به صورت دورانی بر روی محل تاتو قرار دهید. مطمئن شوید که تمامی محل تاتو بخوبی پوشش داده شده است. اجازه دهید 5 دقیقه آن ترکیب بر روی محل تاتو بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید. دقت نمایید که کاملا آن را از روی پوست پاک کنید. این کار را به مدت یک ماه و حداقل روزی 5 بار انجام دهید. این روش بسیار ساده ای برای پاک کردن تاتو است و خواهید دید که کم کم جوهر تاتو محو می شود.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.