اجباری شدن استفاده تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی گوگل پلی از نسخه 64 بیتی

اجباری شدن استفاده تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی گوگل پلی از نسخه 64 بیتی

تا مرداد 2019 تمام اپلیکیشن‌های اندرویدی باید از نسخه ۶۴ بیتی پشتیبانی کنند گوگل در تلاش برای بالا بردن امنیت و عملکرد اپ های اندرویدی اعلام کرده که از مردادماه سال آینده (۲۰۱۹) تنها اپلیکیشن های ۶۴ بیتی در گوگل پلی ثبت و عرضه می شوند.
گوگول پیش از این اعلام کرده بود که برنامه دارد تا اپلیکیشن‌هایی که از فرمت ۶۴ بیتی پیشتیبانی نمی‌کنند را از گوگل‌‌پلی حذف کند، حالا هم اعلام کرد که از مرداد ماه سال آینده فقط اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی در گوگل‌پلی ثبت می شوند.
گوگل در بلاگ توسعه دهندگان اندروید گفت اپلیکیشن‌هایی که از ۶۴ بیتی پشتیبانی می‌کنند عملکرد بهتری دارند. گوگل اعلام کرده که رویکرد این شرکت در آینده تنها بر استفاده از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی تمرکز دارد.
با این حساب اگر یک اپلیکیشن تنها از کتابخانه‌های ۳۲ بیتی پشتیبانی می‌کند باید امکان پشتیبانی از کتابخانه‌های ۶۴ بیتی نیز به این اپلیکیشن اضافه شود.
حتما می‌دانید که اپل هم به اپلیکیشن‌های ۳۲ بیتی روی خوشی نشان نمی‌دهد و امسال هم در iOS 11 پشتیبانی از اپلیکیشن‌های ۶۴ بیتی را متوقف کرد.
به این ترتیب با این هشدار جدید گوگل، توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی چاره‌ای ندارند جز اینکه تا مرداد ماه، اپلیکیشن‌های خود را با فرمت ۶۴ بیتی سازگار کنند.
با همه‌ی این‌ها نمی‌توان گفت در آینده، تمام اپلیکیشن های اندرویدی سریع‌تر و قدرتمندتر عمل می‌کنند.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.