آیا کشتی کج واقعیست ؟ | بررسی درصد واقعیت کشتی کج

آیا کشتی کج واقعیست ؟ | بررسی درصد واقعیت کشتی کج

آیا مسابقات کشتی کج واقعی است ؟
کشتی کج یا مسابقات wwe یا World Wrestling Entertainment که به معنی مسابقات جهانی کشتی سرگرمی است در واقع حرکات کشتی است که به صورتحرفه ای و برنامه ریزی شده انجام میشود
کشتی کج مثل یک فیلم است و بازیگران آن به جان هم می افتند و به ظاهر همدیگر را کتک میزنند اما در واقع چنین نیست ، تمام حرکات آنها از قبل برنامه ریزی شده است و آنها آسیب جدی نمیبینند.

حرکات نمایشی
کشتي کج که در بيشتر برنامه ريزی های تلويزيون ديده مي شود در حقيقت يک ورزش حرفه اي غير رقابتي يا نوعي نمايش ورزشي است که نتيجه مسابقات آن قبل از شروع توسط هيأت برگزاري تعيين مي شود؛ يعني هيچ شرکت کننده اي براي غلبه بر حريف احتياج به نيروي زيادي ندارد و فقط کافي است نمايش بهتري را داخل رينگ و جلوي چشم تماشاچي هاي مشتاق اجرا کند.

کتک زدن هاي نوبتي و زمين خوردن هاي مصنوعي شرکت کننده ها که بيشتر از همه به چشم تماشاچي ها مي آيند نشان دهنده اين مسأله هستند. همان طور که مي دانيد در کشتي حرفه اي فنون و ضربات مختلفي براي گلاويزي دو شرکت کننده استفاده مي شود که از انواع کشتي و روش هاي هاي جنگي در سراسر دنيا گرفته شده اند. اين ورزش يکي از سرگرمي هاي مهم بين مردم آمريکاي شمالی و جاپان است. تاريخ شروع دقيق آن مشخص نيست اما به صورت رسمي اين مسابقات با نام ppv در سال 1979 راه اندازي شده است.

آیا در کشتی کج واقعا پرش ها و کتک ها انجام میشود ؟

بله آن ها میپرند ، سقوط میکنند ولی رینگ مسابقه یا زمین مسابقه به صورت کاملا ضربه گیر طراحی شده است و همچنین آنها با تمرین یاد گرفته اند تا بدون آسیب سقوط کنند یا زمین بخورند. در درگیری ها هم اگر به دقت مشاهده شود مشخص است که آنها در واقع موقع پرش روی هم یا بلند کردن یکدیگر ، به هم کمک میکنند. تمام درگیری ها بین بازیگران و داور و گذارش گر ها همه فیلم و ساختگی است.

دروغ و نمایش برای جلب مشتری های بیشتر

يکي از مشهورترين کشتي کج کاران امروز جهان کسي نيست جز آندرتيکر. ظاهر عجيب و نخراشيده اين ورشکار براي طرفداران اين رشته پر از خشونت تصوير آشنايي است. او ظاهراً خيلي به مردن علاقه دارد تا جايي تا به حال که حداقل چهار مرتبه خبر مرگش بين هوادارانش منتشر شده است و خيلي ها را ناراحت کرده است. اما معلوم نيست که او خودش دوست دارد که اين خبر را بين مردم پخش کند يا اين موضوع سياست مدير برنامه هايش است که در مشورت با ترتيب دهندگان مسابقات او را روي کاغذ روزنامه ها مي کشند و زنده مي کنند. اما مطمئناً اين هم يکي از ترفندهاي برگزار کنندگان مسابقات کشتي کج براي جذب بيننده بيشتر و ايجاد هيجان است. مثلاً خبر مرگ آندرتيکر اولين بار در مسابقات سوروايور سيرس 2003پخش شد. او در اين مسابقات به کمک مک من آمد اما شرکت کننده هاي تيم مقابل به صورت نمايشي او را کشتند.

آندرتيکر بعد از ماجرا حتي در قبر هم گذاشته شد و همه جا به طور رسمي اعلام شد او مرده است. حتي تا چند ماه هم خبر مرگ او جدي گرفته شد تا اينکه او در مسابقات بعدي با نام شيطان سرخ پا به رينگ گذاشت و همه ديدند که شيطان سرخ در حقيقت همان آندرتيکر است. طرفداران اين سوپر استار کشتي کج به خاطر زنده ماندش اشک مي ريختند و اين يعني حيله کمپاني براي دراماتيک کردن اين مسابقات جواب داده بود.البته نتيجه اين کار اين بود که تماشاچيان به او لقب مرد مرده را بدهند. او اولين کمربند قهرمان اش را در سال 1991 گرفته است. اسم اصلي آندرتيکر در حقيقت مارک ويليام کالاوي است.

او در سال 1965به دنيا آمده است. او با قد 10/ 2 و وزني بيشتر از 130 کيلو گرم يک شخصيت ايده آل براي اين رشته پر از خشونت است و اين يعني او هم مثل بقيه قهرمانان اين مسابقه نمايشي به خاطر فيزيک بدني اش وارد اين رشته شد. او چهار بار قهرمان سنگين وزن جهان شده و بارها هم قهرماني در مسابقات دو نفره يا تيمي را به دست آورده است.

آیا ضربه های صندلی و شکست میز در کشتی کج واقعی است ؟

این ها همه ساختگی است ، میز ها را از چوب های بسیار شکننده و سست طرای میکنند ، صندلی ها همه از جنس بسیار سبک هستند همچنین ضربه ها به جاهایی زده میشود که بازیکن ها صدمه نبینند
ضربه های نردبان و پتک و چکش ها هم با تمرین بسیار زیاد و ساختگی انجام میشوند به این صورت که ضربه کاملا کنترل شده و بدون فشار وارد میشود و بازکن دریافت کننده ضربه در زمان مناسب در جهت موافق با ضربه خود را حرکت میدهد و شما فکر میکنید که واقعا ضربه ایجاد شده است در واقع این مسابقات از فریب ذهن و خطای چشم بیشترین استفاده را میکند.


قهرمانان مختلف
درست مثل مسابقات بوکس حرفه اي وقتي بوي پول در اين مسابقات به مشام رسيد، سازمان هاي مختلف و زيادي در سراسر جهان براي راه اندازي اين ورزش تأسيس شدند. به اين ترتيب هر سازماني براي خودش مسابقه برگزار مي کند و کمربند قهرماني به برندگان هديه مي دهد.

با اين همه بعضي مسابقات از بقيه مهم تر هستند و در جهان طرفداران بيشتري دارند. مثلاً  WWE که مخفف «سرگرمي کشتي در جهان» است هنوز جزء مشهورترين سازمان ها و مسابقات اين رشته است. البته از اسم آن معلوم است که از تماشاي اين مسابقات بايد انتظاري داشت. در حقيقت اين شرکت مشهورترين شرکت ايجاد سرگرمي براي تماشاچي ها به وسيله نمايش صحنه هايي پر از خشونت و بي رحمي است.

آیا تا بحال کسی در کشتی کج مرده است ؟

بله متاسفانه با وجود تمرینات بسیار ، این حرکات به دلیل اینکه زنده انجام میشود و از جلوه های ویژه استفاده نمیشود ، تمام بازیگران به شدت در خطر هستند و حتی برخی در رینگ جانشان را از دست داده اند.

اوون هارت
در سال 1378 در هنگام شروع مسابقه قبل از این که وارد رینگ شود در هنگام انجام شیرین کاری اولیه یا همان کری خواندن به دلیل پاره شدن طناب از 20 متر ارتفاع سقوط کرد و در سن 34 سالگی از دنیا رفت.

پرو آگویا
در سال 1394 در طی یک مسابقه پرو آگویا بعد از اجرای حرکت قیچی پرو آگویا ناگهان بی هوش شد و در سن 35 سالگی در گذشت

همچنین میتسوهارو میساوا ، لوتر لیندزی ، مایک کمرون ، گری آلبرایت ، اورو ، پلام ماریکو و مالکوم کریک از قربانی های کشتی کج هستند که در اثر این بازی جانشان را از دست داده اند. دلیل اصلی بیشتر مرگ ها تروما یا ضربات سنگین و خونریزی های داخلی است.

آیا کشتی کج در ایران هم هست ؟

کشتی کج به صورت wwe در ایران وجود ندارد و فقط یک ایرانی امریکایی به نام آریا دایوری در این مسابقات تا بحال حضور داشته است.

چطور میشود وارد مسابقات کشتی کج شد ؟

برای شرکت در این مسابقه باید ابتدا هیکل بزرگی داشته باشید باید ابتدا چندین سال ورزش هایی مثل بدن سازی را انجام دهید و در کنار آن چندین سال (مینیمم 5 سال) کشتی کار کنید تا حرفه ای شوید.
پس از حرفه ای شدن باید هنر های کشتی کج را که بیشتر نمایشی است یاد بگیرید و بعد از آن خودتان را به کمپانی های بررگزار کننده ی این مسابقات مثل wwe یا TNA معرفی کنید و تقاضای مبارزه کنید.

فرق کشتی کج با UFC چیست ؟

UFC یک سری مبارزه ی واقعی است که ترکیبی از هنر های رزمی مختلف مثل بوکس و کونفو است ، UFC واقعی است ولی ممکن است برای جذابیت آن کمی بازیگری هم چاشنی آن کنند ولی مثل کشتی کج ساختگی نیست.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.