آموزش حذف برنامه در ویندوز 10

آموزش حذف برنامه در ویندوز 10

با استفاده از ویندوز ۱۰ می توانید برنامه های نصب شده را حذف کنید؛ در این مقاله قصد داریم تا حذف برنامه در ویندوز 10 را آموزش دهیم. آموزش این مقاله را باید به دو بخش تقسیم...

با استفاده از ویندوز ۱۰ می توانید برنامه های نصب شده را حذف کنید؛ در این مقاله قصد داریم تا حذف برنامه در ویندوز 10 را آموزش دهیم. آموزش این مقاله را باید به دو بخش تقسیم کنیم: برنامه های دسکتاپ و برنامه های ویندوز. برنامه های دسکتاپ شامل برنامه هایی است که شما روی کامپیوتر نصب کرده اید و برنامه های ویندوز برنامه هایی هستند که از ابتدا روی خود ویندوز نصب شده اند. برای اطلاع از نحوه حذف برنامه در ویندوز 10 همراه ما باشید.

حذف برنامه در ویندوز 10 با استفاده از Settings

وارد منوی استارت شوید و روی علامت چرخ دنده کنید تا وارد بخش تنظیمات شوید. گزینه Apps را انتخاب کنید. فلش رو به پایین گزینه Sort by را کنید تا بتوانید برنامه ها را بر اساس اسم، حجم و تاریخ نصب مرتب کنید. همچنین می توانید گزینه all drives یا a specific drive را برای کامپیوترهای چندحافظه ای انتخاب کنید. می توانید نام برنامه را نیز جستجو کنید. برنامه ای که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید. روی دکمه Uninstall کنید و در منوی ظاهر شده باز هم روی Uninstall کنید.

حذف برنامه در ویندوز 10 با استفاده از Cortana

در قسمت جستجوگر ویندوز، کلمه Remove را جستجو کنید و از بین نتایج یافت شده، Add or remove programs را انتخاب کنید. فلش رو به پایین گزینه Sort by را کنید تا بتوانید برنامه ها را بر اساس اسم، حجم و تاریخ نصب مرتب کنید. همچنین می توانید گزینه all drives یا a specific drive را برای کامپیوترهای چندحافظه ای انتخاب کنید. می توانید نام برنامه را نیز جستجو کنید. برنامه ای که می خواهید حذف کنید را انتخاب کنید. روی دکمه Uninstall کنید و در منوی ظاهر شده باز هم روی Uninstall کنید.

حذف برنامه در ویندوز 10 با استفاده از Control Panel

این روش فقط برای برنامه های نصب شده کاربرد دارد و برای برنامه های از پیش نصب شده روی ویندوز به کارایی ندارد. وارد منوی استارت شوید و از پوشه Windows System، گزینه Control Panel را انتخاب کنید. گزینه Programs را انتخاب کنید. روی Programs and Features کنید. نکته: در پایین کلمه Programs نیز می توانید روی لینک Uninstall a program کنید. برای اینکه برنامه موردنظر خود را سریعا انتخاب کنید، باید عنوان Publisher یا Installed On را انتخاب کنید و روی برنامه ای که قصد حذفش را دارید، کنید، سپس لینک ظاهر شده Uninstall را کنید و اگر جعبه User Account Control ظاهر شد، گزینه Yes را انتخاب کنید.

حذف برنامه در ویندوز 10 با استفاده از راست

این روش سریع ترین روش برای حذف برنامه ها است اما نمی تواند برنامه های از پیش نصب شده ویندوز را پاک کند وارد منوی استارت شوید و برنامه ای که قصد پاک کردنش را دارید، پیدا کنید. روی آن راست کرده و گزینه Uninstall را انتخاب کنید. از منوی ظاهر شده باز هم گزینه Uninstall را انتخاب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است