آمریکا محدودیت‌های هواوی و ZTE را بیشتر میکند

آمریکا محدودیت‌های هواوی و ZTE را بیشتر میکند


شرکت هواوی که در حوزه ساخت تجهیزات مخابراتی و گوشی‌های هوشمند فعالیت می‌کند در سال‌های گذشته تلاش کرده وارد بازار آمریکا شود. این شرکت قصد داشت با کمک اپراتورهای قدرتمند در ایالات متحده جای خود در این بازار را باز کند. به همین دلیل گفته می‌شد که هواوی امسال با AT&T یکی از اپراتورهای بزرگ آمریکا وارد مذاکره شده و قرار است از طریق این شرکت گوشی‌هایش را به فروش برساند. این موضوع را پیش از این ریچارد یو مدیر عامل هواوی هم در یک کنفرانس خبری اعلام کرده بود. اما ظاهرا AT&T در لحظات نهایی از این قرارداد انصراف داده و پا پس کشیده است.

گفته می‌شود علت این تصمیم برخی نگرانی‌های امنیتی است که درباره شرکت هواوی و بعضی از شرکت‌های چینی دیگر مانند ZTE وجود دارد.
مساله مطرح شده فعلا در حد یک لایحه پیشنهادی است و به قانون تبدیل نشده اما حاوی پیامی آشکار است که احتمالا آینده کسب و کارهای بعضی از قدرتمندترین شرکت‌های چینی در آمریکا چندان روشن نیست.
هواوی به دلیل کسب و کار رو به رشدش در حوزه گوشی‌های هوشمند یکی از تولیدکننده‌های شناخته شده به حساب می‌آید اما این شرکت سوای تولید گوشی یک کسب و کار قدرتمند و قدیمی‌تر دیگر هم در حوزه تجهیزات مخابراتی دارد. ظاهرا مشکلات آمریکا و هواوی هم از همینجا ناشی شده. در واقع تصمیم AT&T تحت تاثیر لایحه‌ای است که به کنگره آمریکا ارائه شده و دولت را از همکاری با بعضی شرکت‌ها که تجهیزات مخابراتی بخصوص و با مقاصدی خاص تولید می‌کنند، منع می‌کند. آمریکا پیش از این هم محدودیتی برای خرید محصولات شرکت ZTE توسط موسسات دولتی آمریکا در سال ۲۰۱۳ وضع کرده بود.

حال با لایحه جدید ماجرا از این هم فراتر رفته و ممکن است شرکت‌های آمریکایی شاهد محدودیت‌های گسترده‌تری در زمینه همکاری با شرکت‌هایی مثل هواوی و ZTE باشیم که تجهیزات مخابراتی تولید می‌‎کنند.
لایحه جدید در ادامه مجموعه تحقیقاتی ارایه شده که پیش از این توسط دولت‌ آمریکا ارایه شده بود. این تحقیقات مدعی شده بودند که شرکت‌هایی مثل هواوی و ZTE با دولت چین در ارتباطند و توسط دولت این کشور هدایت می‌شوند.
به هر حال مساله مطرح شده فعلا در حد یک لایحه پیشنهادی است و به قانون تبدیل نشده اما حاوی پیامی آشکار است که احتمالا آینده کسب و کارهای بعضی از قدرتمندترین شرکت‌های چینی در آمریکا چندان روشن نیست.

بهروز
مدیر وبسایت مجله اوج صدا - برنامه نویس آزاد هستم که در طراحی وبسایت های و اسکریپت های مختلف برای سیستم مدیریت محتوای وردپرس شروع به فعالیت کرده ام از نمونه کارهای من میتوان به یک افزونه در مخزن وردپرس و پوسته پرشین هیرو اشاره کرد. در صورتی که نیازمند طراحی وبسایت – اسکریپت – ویرایش کد وبسایت یا اسکریپت – ایجاد تغییرات در وبسایت و غیره… هستید میتوانید با من در ارتباط باشید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

© کپی رایت 2019، تمام حقوق برای مجله اوج صدا محفوظ است.